61. Co robić, gdy druga osoba wycofuje się i milczy?

61. Co robić, gdy druga osoba wycofuje się i milczy?

Z wielu względów łączymy się w pary. Często też robimy to na zasadzie przeciwieństw, bo przecież „przeciwieństwa się przyciągają”. 

Nic więc dziwnego, że jedna osoba w związku może być bardziej aktywna, a druga mniej. Jedna w sytuacjach konfliktowych wybucha, a druga wycofuje się, nie chce rozmawiać i milczy.

O tym, co robić, gdy druga osoba wycofuje się i milczy, opowiadam w tym podcaście.

  • Jak rozmawiać i jak być z drugą osobą, która milczy?
  • Co w takich sytuacjach można robić?
  • Z czego wynika milczenie partnera/ki?
  • Jak zacząć patrzeć na to z innej strony?
  • Po czym poznać, że ktoś Cię nie słucha?

Jeśli temat milczenia, cichych dni, dotyczy Twojego związku, serdecznie zapraszam Cię do BEZPŁATNEJ serii video „Ciche Dni w Związku”, dzięki której poznasz wskazówki i narzędzia do przerwania ciszy w związku” – znajdziesz ją TUTAJ.

 

Kurs „Milczenie w związku. Jak zamienić ciche dni w dialog.”

Zapraszam Cię także do mojego kursu Milczenie w związku. Jak zmienić ciche dni w dialog.”

Pokazuję w nim, w jaki sposób zbudować związek, w którym można się otwierać, ale też jak ze stanu, w którym trudno jest nam się dzielić sobą, przejść do większego zaufania i zacząć próby rozmów i dzielenia się tym, co niekoniecznie przychodzi z łatwością. Dużo w tym kursie jest o powrotach do siebie. Zarówno o tym, co może robić jedna, jak i druga strona.

Zaufanie to podejmowanie kolejnego ryzyka w naszej relacji, mimo tych trudnych doświadczeń, które mieliśmy wcześniej. Dla osoby, która pragnie rozmowy, jest to milczenie i blokada. Natomiast dla osoby, która milczy, jest to atak. W kursie zajmujemy się jednym i drugim.

baner kursu milczenie w zwiazku jak zamienic ciche dni w dialog

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *