48. Rola ojca i wyzwania mężczyzny po rozwodzie – rozmowa z Pawłem Romaszko

48. Rola ojca i wyzwania mężczyzny po rozwodzie – rozmowa z Pawłem Romaszko

Każdy z nas przeżywa rozstanie na swój indywidualny sposób, a jednak możemy znaleźć kilka podobieństw w tym, jakie wyzwania stoją po rozstaniu przed przedstawicielami konkretnych płci. Jest to szczególnie wyraźne, gdy para ma dzieci. Społeczeństwo wciąż jak gdyby oczekuje od kobiety, że zostanie z dziećmi, a mężczyzna odsunie się na bok i nie będzie przeszkadzał jej w wychowywaniu. A przecież dla każdego dziecka oboje rodziców są ważni i ich rozstanie tego nie zmienia. Dziś zapraszam do rozmowy z Pawłem Romaszko, z którym podczas konferencji „Rozwód… i co dalej” rozmawiałam na tematy roli ojca i wyzwań mężczyzny w trakcie i po rozwodzie.


Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jaka jest rola mężczyzny po rozstaniu w życiu dziecka
  • Czym jest rozwód w oczach mężczyzny
  • Czy i jakiego wsparcia potrzebuje mężczyzna podczas i po rozwodzie
  • Jakie są wyzwania dla mężczyzny w trakcie i po rozwodzie

Kim jest Paweł?

Paweł Romaszko jest psychologiem, psychoterapeutą i socjoterapeutą. W ramach swojej pracy zawodowej prowadzi terapię indywidualną, grupową, par i warsztaty dla rodziców oraz  pomaga rodzicom doświadczającym problemów wychowawczych u swoich dzieci, a także młodzieży w przezwyciężaniu trudności związanych z wiekiem dojrzewania i relacjami z innymi.

Jeśli chcesz znaleźć wsparcie w różnych sytuacjach, również tych związanych z wychowywaniem dzieci po rozstaniu, u innych par – zachęcam Cię do dołączenia do członków grupy Rozmowy Między Parami. Możesz też wziąć udział w kursie Jak rozbroić konflikt, by przepracować to, co dziś wywołuje kryzysy w Twoim życiu z drugą osobą.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *