47. Samotne rodzicielstwo – rozmowa z Agnieszką Maruszczak

47. Samotne rodzicielstwo – rozmowa z Agnieszką Maruszczak

Odpowiedzialność to wielki ciężar, który każdy z nas dźwiga. Gdy dotyczy tego, co robimy sami sobie lub jak działamy z w kontaktach z innymi dorosłymi – nie jest tak źle, w końcu to nasze życie… Inaczej jest w kontekście naszych dzieci, gdzie naturalnie powinny być dwie osoby do decydowania – a gdy dziecko dorośnie, to nawet trzy. Czasami sytuacja wygląda inaczej i cały ciężar rodzicielstwa spoczywa na jednym rodzicu. O takiej sytuacji rozmawiam z Agnieszką Maruszczak. Zapraszam do słuchania.


Z tego odcinka dowiesz się:

  • Co się z nami dzieje podczas rozwodu
  • Wyzwania i zmagania samotnego rodzicielstwa
  • Poczucie winy, odpowiedzialność a odpuszczanie i łagodność w samotnym rodzicielstwie
  • Jak znaleźć wsparcie dla siebie w samotnym rodzicielstwie

Kim jest Agnieszka?

Agnieszka Maruszczak to psycholog, psychoterapeuta. W swoim gabinecie pracuje w nurcie systemowym indywidualnie i z parami. Skupia się głównie wokół zagadnień związanych z kryzysem. Prywatnie jest rozwiedzioną matką trójki chłopców.

Jeśli chcesz znaleźć wsparcie w różnych sytuacjach, również tych związanych z wychowywaniem dzieci po rozstaniu, u innych par – zachęcam Cię do dołączenia do członków grupy Rozmowy Między Parami. Możesz też wziąć udział w kursie Jak rozbroić konflikt, by przepracować to, co dziś wywołuje kryzysy w Twoim życiu z drugą osobą.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *