46. Czy w rodzinie patchworkowej można przetrwać – rozmowa z Kasią i Piotrem Skrzypczak

46. Czy w rodzinie patchworkowej można przetrwać – rozmowa z Kasią i Piotrem Skrzypczak

Rodzina patchworkowa jest w swej naturze skomplikowana. Zawsze znajdują się w niej dzieci, które na co dzień nie mają kontaktu z którymś z rodziców. Zawsze są też w niej wyzwania dla par, bo od czasu do czasu pojawia się konieczność kontaktu z partnerami z poprzednich związków w kontekście dzieci. Dziś zapraszam Was na rozmowę z Kasią i Piotrem Skrzypczak, którzy tworzą właśnie taką rodzinę i zgodzili się opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Zapraszam do słuchania.


Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jak zbudować nowy związek po rozwodzie
  •  Jakie wyzwania towarzyszą rodzinie patchworkowej
  • Jak poprzednie związki wpływają na budowanie nowej rodziny
  • Jak wychowywać dzieci w rodzinie patchworkowej

Kim są Kasia i Piotr?

Kasia i Piotr są parą z czwórką dzieci, mają też dwa i pół psa. Tworzą rodzinę patchworkową po 23 latach znajomości (z 17 letnią przerwą), małżeństwach bez sukcesów zakończonych bardziej lub mniej burzliwymi rozstaniami, od 5 lat są razem, w tym od roku małżeństwem. Od trzech lat prowadzą bloga Patchworkowo, o tym jak wygląda codzienność oraz z czym się mierzyć musi taka rodzina jak ich.

Jeśli chcesz znaleźć wsparcie w różnych sytuacjach, również tych związanych z wychowywaniem dzieci po rozstaniu, u innych par – zachęcam Cię do dołączenia do członków grupy Rozmowy Między Parami. Możesz też wziąć udział w kursie Jak rozbroić konflikt, by przepracować to, co dziś wywołuje kryzysy w Twoim życiu z drugą osobą.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *