41. Mediacje jako narzędzie porozumienia – rozmowa z Kają Lelonek

41. Mediacje jako narzędzie porozumienia – rozmowa z Kają Lelonek

Sytuacja, w której do dialogu konieczne jest wprowadzenie osoby trzeciej, by dojść do porozumienia, może wydawać się nietypowa. Szczególnie gdy rozmówcy mówią w jednym języku… Jednak gdy mamy do czynienia z konfliktem, w którym obie strony są przekonane o swoich racjach, a dodatkowo są zmęczone brakiem porozumienia – pomoc mediatora może być zbawienna. Dziś zapraszam Was do kolejnej rozmowy z cyklu „Rozwód… I co dalej”, w której razem z Kają Lelonek podejmiemy temat mediacji.

W tym podcaście będziemy rozmawiać o tym:

  •  Czym i dla kogo są mediacje?
  •  Kiedy mediator jest potrzebny?
  •  Co ustalić przed rozwodem?
  •  Obszary i pytania pomagające w mediacjach?

Kim jest Kaja?

Kaja Lelonek to autorka strony KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY. Możesz ją też znaleźć na instagramie. W ramach swojej pracy zawodowej prowadzi szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji opartej na NVC, Od kilku lat pomaga parom, które się rozstają w porozumieniu m.in. dzięku zbudowaniu rodzicielskiego planu wychowawczego. Sama jest jednym z elementów rodziny patchworkowej. Poza prowadzeniem działań w ramach Komunikacji bez przemocy współpracuje ze STOP ALIENACJI RODZICIELSKIEJ.

Dla uczestników konferencji Kaja przygotowała plan rodzicielski, który możesz pobrać tutaj.

Dodatkowo zachęcam Cię do dołączenia do członków grupy Rozmowy Między Parami. A jeśli czujesz, że w Twoim życiu doszło do konfliktu, który trudno okiełznać – weź udział w kursie Jak rozbroić konflikt.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *