39. Dziecko w sytuacji rozpadu rodziny – rozmowa z Urszulą Skowrońską

39. Dziecko w sytuacji rozpadu rodziny – rozmowa z Urszulą Skowrońską

Gdy na rozstanie decydują się rodzice, to jedną z najdelikatniejszych kwestii jest rozmowa z dziećmi i przekonanie ich, że rozwód nie ma z nimi nic wspólnego, że to nie one są przyczyną rozpadu małżeństwa rodziców. Dziś zapraszam na rozmowę z Urszulą Skowrońską, psychologiem i psychoterapeutą z Wrocławia, podczas których porozmawiamy właśnie o tym wrażliwym temacie. Zapraszam do wysłuchania.

Z odcinka „Dziecko w sytuacji rozpadu rodziny” dowiesz się:

  • Jak dzieci przeżywają rozwód
  • Jak powiedzieć dziecku o rozstaniu
  •  Które działania w trakcie rozwodu chronią, a które obciążają dziecko
  • Jak wesprzeć dzieci w trakcie rozwodu

Kim jest Ula?

Urszula Skowrońska to psycholog i psychoterapeuta. Od 20 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i całymi rodzinami, Przez ostatnich 6 lat pełniła obowiązki biegłego sądowego, współpracując z rodzinami w sprawach rozwodowych, opiekuńczych oraz adopcyjnych. Obecnie prowadzi własną praktykę psychologiczną oraz współpracuję z liceum w ramach zadań psychologa szkolnego.

Jeśli chcesz znaleźć wsparcie w różnych sytuacjach u innych par – zachęcam Cię do dołączenia do członków grupy Rozmowy Między Parami. A jeśli brakuje Ci dystansu i umiejętności rozpoznawania swoich uczuć i emocji, związanych z rozstaniem lub innymi aspektami Twojego życia – zachęcam do wzięcia udziału w kursie Złość w związku, która nie rani, w ramach którego uczę, jak zaopiekować się swoją złością i radzić ze złością innych osób.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *