37. Jak się rozstać – rozmowa z Kają Lelonek

37. Jak się rozstać – rozmowa z Kają Lelonek

Gdy stoimy z boku i ktoś opowiada nam o swoich trudnościach, łatwo przychodzą nam do głowy proste rady typu: „jak ci nie pasuje, to go/ją zostaw”. Kiedy jednak sami stoimy przed decyzją o zerwaniu relacji, szczególnie tej bliskiej, która łączy nas z partnerem – okazuje się często, że odejście wiąże się ze zranieniami, negatywnymi emocjami i chęcią powrotu, gdy już prawie udało nam się zakończyć związek. Dziś z Kają Lelonek porozmawiamy o tym, co zrobić, by faktycznie się rozstać, gdy czujemy, że taka decyzja jest najlepszym rozwiązaniem.

W tym podcaście będziemy rozmawiać o tym:

  • Jak się rozstać pokojowo
  • Czym jest alienacja rodzicielska i z czym się wiąże
  • Jak zadbać o dobro dziecka przy rozstaniu
  • Jak rozstanie wpływa na relacje z innymi ludźmi

Kim jest Kaja?

Kaja Lelonek to autorka strony KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY. Możesz ją też znaleźć na instagramie. W ramach swojej pracy zawodowej prowadzi szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji opartej na NVC, Od kilku lat pomaga parom, które się rozstają w porozumieniu m.in. dzięku zbudowaniu rodzicielskiego planu wychowawczego. Sama jest jednym z elementów rodziny patchworkowej. Poza prowadzeniem działań w ramach Komunikacji bez przemocy współpracuje ze STOP ALIENACJI RODZICIELSKIEJ.

Dla uczestników konferencji Kaja przygotowała plan rodzicielski, który możesz pobrać tutaj.

Dodatkowo zachęcam Cię do dołączenia do członków grupy Rozmowy Między Parami. A jeśli czujesz, że w Twoim życiu doszło do konfliktu, który trudno okiełznać – weź udział w kursie Jak rozbroić konflikt.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *