32. 6 powodów, dla których mówienie o potrzebach nie działa

32. 6 powodów, dla których mówienie o potrzebach nie działa

Początek związku jest magiczny. To czas kiedy wydaje się nam, że nasza druga połowa czyta nam w myślach i odgaduje wszystkie nasze pragnienia. Dalsze etapy związku weryfikują jednak zdolności telepatyczne naszych ukochanych i zderzamy się z rzeczywistością, w której by zaspokoić nasze potrzeby powinniśmy jasno o nich zakomunikować.

Bywa jednak, że nasze potrzeby spotykają się z niezrozumieniem drugiej strony i czujemy się zignorowani. Tutaj warto pamiętać o tym, że znaczenie ma nie tylko to, CO mówimy, ale JAK to robimy.

Z tego podcastu dowiesz się:

  • Z jakich powodów myślenie o potrzebach nie działa?
  • Dlaczego sposób, w jaki mówimy o potrzebach, ma znaczenie?
  • Jakie komunikaty są ważne, by mówienie o potrzebach działało?
  • Czym różnią się potrzeby od oczekiwań?
  • Jak możemy pracować nad tym, by komunikacja dotycząca potrzeb działała?

Dużą uwagę poświęcę również roli odpowiedzialności w wyrażaniu potrzeb i temu jak możemy zacząć refleksję nad nimi od samych siebie. Jeśli zdarza Ci się więc pomyśleć „ale ja mówię do niego/niej czego chcę, ale to totalnie nie działa” to zapraszam Cię do wysłuchania dzisiejszego odcinka.

Chcesz lepiej poznać swoje potrzeby i umiejętnie rozpoznawać potrzeby innych? Zapraszam Cię do wysłuchania podcastu Czy moja druga połówka mnie kocha. A jeśli masz w sobie determinację do głębokiej pracy – skorzystaj z kursu Jak rozbroić konflikt i dołącz do grupy na Facebooku ? Możesz też zapisać się na bezpłatny minikurs mailingowy „5 poziomów budowania bliskości”, w którym zawarłam ćwiczenia pomocne w odkrywaniu siebie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *