Z mojego doświadczenia pracy z mężczyznami w gabinecie obserwuję, że pytanie o bliskość wywołuje w nich różne reakcje. Czasem jest to nierozumienie, czasem przerażenie a w większości przypadków zagubienie. Mężczyźni, im bardziej są pogubieni i nie wiedzą jak zareagować, tym bardziej próbują działać i szukać definicji. Bliskość natomiast jest pojęciem bardzo trudnym do zdefiniowana i jej odczuwanie w związku czy relacjach z innymi nie jest oczywistością. Tego co nam nie było dane trzeba się więc nauczyć.
Z tego podcastu dowiesz się:
- Dlaczego dla mężczyzn bycie blisko w relacji to wyzwanie?
- Skąd bierze się niechęć w relacjach bliskości między mężczyznami?
- Jak obciążenia pokoleniowe wpływają na odczuwanie bliskości?
- W jaki sposób relacje z ojcem kształtują późniejsze bliskie relacje mężczyzn?
- Dlaczego tak ważne jest, by matka dała ojcu przestrzeń na tworzenie relacji z dzieckiem?
- Jakie mechanizmy ma w sobie mężczyzna, który odnosi się do bliskości z niechęcią?
Wielu mężczyzn maskuje nieumiejętność bycia w bliskiej relacji natychmiastowym działaniem i rozwiązywaniem bieżących problemów. Podzielę się, więc z Wami refleksją nad tym, jakie są źródła takich zachowań oraz jak można pracować wspólnie nad tym, by bliskość w związku była pielęgnowana. Zapraszam do słuchania!
A jeśli chcesz poznać konkretne sposoby na budowanie bliskości – weź udział w bezpłatnym kursie 5 poziomów budowania bliskości lub skorzystaj z 42 wskazówek, które zebrałam w ebooku 42 dni wzajemnego wsparcia i ciesz się dobrym związkiem każdego dnia.
Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.
0 komentarzy