30. Zwiastuny rozpadu związku

30. Zwiastuny rozpadu związku

Gdy w relacji pojawiają się pierwsze myśli o rozstaniu, oznacza to, że zaczyna czegoś być za dużo lub za mało. Gdy krytyka zastępuje to, co miłe i dobre, kiedy przestajemy rozmawiać o uczuciach, kiedy wciąż oskarżamy, zamiast dostrzegać dobre rzeczy, i gdy brakuje szacunku, a zamiast niego jest pogarda – to znaczy, że w relacji dzieje się coś bardzo złego. To mogą być pierwsze zwiastuny rozpadu związku. Co można z tym zrobić i z czego to się bierze?


Aby ratować związek, potrzebna jest motywacja z dwóch stron. Tylko osoby zaangażowane w związek mogą ocenić, czy ich relacja ma jeszcze szansę. Na pomoc w odnalezieniu sygnałów, że nadchodzi rozpad związku, przychodzą zwiastuny, które przez Gottmanów zostały nazwane czterema jeźdźcami apokalipsy: krytyka, wycofanie, potępianie i pogarda. O nich właśnie mówię w podcaście – zapraszam do słuchania.

Z podcastu „Zwiastuny rozpadu związku” dowiesz się:

  • Jak to się stało, że dwie bliskie sobie osoby w pewnym momencie przestają potrafić się komunikować?
  • Jakie 4 elementy zwiastują rozpad relacji z drugą osobą?
  • Co sprawia, że dwoje ludzi, których łączyła miłość, nagle się rozstaje?
  • Jak działać, kiedy rozpad związku jest coraz bliżej?
  • Co jest potrzebne, by praca nad relacją się udała?

Posłuchasz także o tym, co odbiorca Twoich komunikatów może czasami odebrać negatywnie i o tym, co kryje się pod zachowaniem partnera/partnerki, który/a już myśli nad tym, w jaki sposób zakończyć relację.

A jeśli chcesz wiedzieć, jak ujarzmić złość, która kryje się za wieloma kryzysami w relacjach – zachęcam do skorzystania z kursu „Złość w związku, która nie rani”.

Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Każde nasze zachowanie bierze się skądś, często jego podwalin należy szukać już w dzieciństwie, dlatego serdecznie zapraszam Cię do kursu „Wewnętrzne dziecko w dorosłym związku”, dostępnego TUTAJ.

baner z mockupem produktu kursu wewnetrzne dziecko w dorosłym zwiazku na szarym tle

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *