29. Czy druga osoba mnie kocha?

29. Czy druga osoba mnie kocha?

Spotkanie dwóch osób to czasem spotkanie dwóch różnych sposobów kochania. Każdy nosi w sobie własną definicję miłości oraz oczekiwań na temat tego jak ma być wyrażana. Nie zawsze jednak jesteśmy tego świadomi. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego okazujesz miłość w taki, a nie inny sposób? Czy wiesz, jakiego sposobu okazywania miłości chcesz od drugiej osoby?

 

 

W dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze mamy chwilę na to, by przyjrzeć się temu, jak my okazujemy miłość i czy widzimy ją w gestach, zachowaniach, słowach naszych bliskich. Już samo postawienie sobie różnych pytań pomaga nam dostrzec pewne mechanizmy i otworzyć się na siebie nawzajem. I do tego zapraszam Cię w tym odcinku.

Z tego podcastu dowiesz się:

  • Czym jest prototyp miłości oraz jak poszukać go w sobie i w drugiej osobie?
  • Jakie pytania warto sobie zadać, by odkryć swoje oczekiwania co do miłości?
  • W jaki sposób uczyć się dostrzegać miłość drugiej osoby?
  • Jak relacje między rodzicami wpłynęły na nasze postrzeganie miłości?
  • Na czym polega teoria języków miłości?

Zaproponuję dwa ćwiczenia, które pomogą Ci przyjrzeć się, jak u Ciebie wyglądają mechanizmy wyrażania miłości i lepiej komunikować swoje oczekiwania. Choć samo wyrażenie oczekiwań nie jest obietnicą na ich spełnienie, to sama ich świadomość jest istotna, ponieważ życie w związku jest prostsze, kiedy obie osoby znają swoje potrzeby i pracują nad tym, by stworzyć wspólny model ich okazywania, który przyniesie im szczęście. Posłuchaj tego koniecznie.

A jeśli masz w sobie gotowość, by pielęgnować miłość w Twojej relacji z drugą osobą – zapraszam Cię do tego w e-booku Jak kochać i być kochanym, w którym zebrałam kilka informacji i ćwiczeń budujących świadomą relację. Dodatkowo zapraszam gorąco do skorzystania z pakietu e-booków o rozmowach na tematy tabu, które też potrafią wiele zmienić w odbiorze i nadawaniu miłości oraz do przejścia bezpłatnego kursu „Zwiększanie apetytu na seks”, w którym pomagam przełamywać trudności w budowaniu więzi.

O wszystkim, co dzieje się w Twoim związku, możesz porozmawiać na grupie na Facebooku Rozmowy Między Parami. Zapraszam do dołączenia ? Kolejny podcast już za tydzień.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *