27. Psychoterapia razem czy osobno?

27. Psychoterapia razem czy osobno?

Każda para w trakcie trwania swojej relacji przechodzi przez różnego rodzaju kryzysy. Część z nich ma charakter rozwojowy i pewne jest, że prędzej czy później się pojawią. Mogą być one związane z rozczarowaniem po kolejnych etapach związku, pojawieniem się dzieci, ich wychowaniem, tym co się dzieje ze związkiem po tym, jak te dzieci opuszczą rodzinny dom. Są też takie kryzysy i osobiste trudności, które przychodzą do nas niespodziewanie jak strata kogoś bliskiego, zdrada czy choroba. Te trudne momenty w toku życia są nieuniknione. Ważne są jednak możliwości, jakie mają pary w kontekście radzenia sobie z tymi kryzysami i rozpoznawaniu mechanizmów, które pozwalają im je przetrwać. Jedną z takich możliwości jest psychoterapia.

Z tego podcastu dowiesz się, co do związku może wnieść psychoterapia, a także:

  • Jakimi drogami można pójść w celu odbudowania związku po kryzysie?
  • Jaki jest główny powód nieprzychodzenia par do gabinetu oraz obawa przed podjęciem psychoterapii?
  • Co warto a czego nie warto robić jeśli chcemy zachęcić drugą osobę do podjęcia terapii?
  • Czy praca terapeutyczna w pojedynkę ma sens i czy pomoże w odbudowaniu relacji?
  • Jak praca nad sobą i wprowadzanie zmian do naszego działania wpływa na związek?

Kryzys oprócz tego, że wiąże się z trudnymi emocjami, daje nam też szansę na to, by się zatrzymać, porozglądać i porozmawiać o kierunku rozwoju naszej relacji. Zaproszenie do tego procesu osoby trzeciej, jaką jest terapeuta, stwarza wyjątkowe warunki, które być może pozwolą nam odkryć nieznane dotychczas ścieżki. O tym, czy warto podjąć ten proces razem, czy osobno opowiem w tym odcinku.

 

A jeśli chcesz zmieniać Wasze życie na co dzień, lecz niekoniecznie masz gotowość do podjęcia psychoterapii – skorzystaj z 42 wskazówek, które zebrałam w e-booku 42 dni wzajemnego wsparcia i zyskaj satysfakcję z relacji z drugą osobą na co dzień.

Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Chcesz wiedzieć, jak ujarzmić złość, która kryje się za wieloma kryzysami w relacjach? Zajrzyj do kursu „Złość w związku, która nie rani”.

baner kursu zlosc w zwiazku ktora nie rani

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *