25. Jak działa wdzięczność w relacji?

25. Jak działa wdzięczność w relacji?

Każdy z nas chce być w związku doceniony, zauważony i zaakceptowany. Wielu z nasz poszukuje magicznego sposobu na to, by nasze relacje były lepsze, bliższe i bardziej wartościowe. A co gdybym Ci powiedziała, że takie narzędzie, by to stało się realne, masz tu i teraz przy sobie? Narzędzie, które może zmienić wiele, prawie nic przy tym nie kosztując?

Mowa tu o wdzięczności. Uczuciu, które pozwala nam być bardziej zadowolonym z życia i lepiej odczuwać doświadczane dobro. Dużo się mówi o praktykowaniu wdzięczności, docenianiu małych rzeczy i tworzenia nawyków z tym związanych. A jaka jest jej rola w relacji? O tym opowiem Wam w dzisiejszym odcinku.

Z tego podcastu dowiesz się:

  • Jakim osobom jest trudno odczuwać wdzięczność?
  • O czym informuje nas uczucie wdzięczności?
  • Czego potrzebujemy aby móc odczuwać wdzięczność w życiu?
  • Jaka jest rola wdzięczności w relacji?
  • Na czym polega prawdziwe odczuwanie wdzięczności?
  • Jakie wzywania ze sobą niesie przyjmowanie i okazywanie wdzięczności?
  • Kiedy nie warto wyrażać wdzięczności?
  • Czy wdzięczność może przyjmować różne formy?

Wdzięczność jak każde uczucie ma swoje dobre i mniej przyjemne strony. Niektórym dawanie i przyjmowanie wdzięczności przychodzi z wielką trudnością. Uważam, że zrozumienie tego dlaczego tak się dzieje oraz jakie schematy nami pozwala na bardziej umiejętne używanie tego narzędzia i budowanie dobrych relacji między sobą. Zapraszam do słuchania!

A jeśli chcesz ofiarować drugiej połówce wdzięczność każdego dnia – skorzystaj z 42 wskazówek, które zebrałam w ebooku 42 dni wzajemnego wsparcia i zyskaj satysfakcję z relacji z drugą połówką na co dzień.

Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *