24. Rytuały w związku – dlaczego warto je wprowadzić?

24. Rytuały w związku – dlaczego warto je wprowadzić?

Na początku każdej relacji z łatwością przychodzi nam dostosowywanie się do drugiego człowieka. Z lęku przed odrzuceniem często robimy wszystko tak, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby partnera, często zapominając o własnych. Gdy nabieramy pewności, że ten związek jest elementem stałym, to wtedy sobie odpuszczamy i przestajemy robić to co wcześniej dawaliśmy spontanicznie. Z odpuszczeniem przychodzą pierwsze kryzysy, bo oczekujemy, że pewne rzeczy w relacji będą się działy same podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak nie utracić piękna budowanej relacji, a równocześnie pozwalać jej dojrzewać i rozkwitać? Z pomocą przychodzą rytuały.

Z tego podcastu dowiesz się:

  • Dlaczego warto uzgodnić rytuały w relacji?
  • Co się dzieje, gdy z czasem rozleniwiamy się w relacji z drugą połówką?
  • Jak budować bliskość z ukochaną osobą?
  • W jaki sposób przenosimy różne elementy codzienności z domu rodzinnego do naszych relacji?
  • Z jakich, charakterystycznych dla pary rzeczy można stworzyć rytuały?
  • Jak aspekt spędzania czasu oddzielnie i dawania sobie przestrzeni wzmacnia związek?
  • Jak pielęgnować to, co daje radość i dobrą energię?
  • Co sprawia, że spontaniczność w związku po pewnym czasie nie zdaje egzaminu?

Zapraszam Was do tego, by w Waszych relacjach przyjrzeć się temu, jak tworzycie różne rytuały i refleksji nad tym, które Wam służą a które warto odłożyć na bok.

Rytuały są niezbędne do tego, by utrzymywać bliskość i cementować uczucia. Wymagają jednak wysiłku i zaplanowania, co nie zawsze przychodzi parom z łatwością. Warto jednak porzucić ten mit spontaniczności i podjąć trud by pielęgnować te małe, codzienne sprawy, które umacniają naszą relację.

A jeśli chcesz poznać konkretne sposoby na budowanie bliskości – weź udział w bezpłatnym kursie 5 poziomów budowania bliskości lub skorzystaj z 42 wskazówek, które zebrałam w ebooku 42 dni wzajemnego wsparcia i ciesz się dobrym związkiem każdego dnia.
Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *