Zazdrość często kojarzy się z czymś złym. Są z nią związane oskarżenia, poczucie bycia niekochanym, a nawet kimś gorszym od innych ludzi. Jednak nawet zazdrość ma swoje dobre strony. Czasem daje drugiej połówce komunikat, że jest dla nas bardzo ważne to, że wybrała właśnie nas i z nami buduje swój świat. To, że czujemy się zazdrośni, nie powinno być ukrywane, żeby to uczucie nie eskalowało i nie przybrało formy, która niszczy. Dlatego postanowiłam opowiedzieć trochę o tym, czym jest zazdrość i jak można ją wykorzystać do czegoś dobrego.
Z tego podcastu dowiesz się:
- Czym właściwie jest zazdrość?
- Skąd ona się bierze?
- Jakie trudne rzeczy są związane z zazdrością?
- U jakich osób zazdrość pojawia się najczęściej?
- Czy zazdrość pojawia się tylko w relacji z drugą połówką?
- Gdzie są korzenie i podstawy zazdrości, które mogą pomóc nam pracować nad zazdrością?
- Kiedy zazdrość niszczy relację?
- Co można zrobić, by oswajać zazdrość w relacji?
- Kiedy zazdrość jest patologiczna?
Opowiem również o różnych typach przejawiania zazdrości w relacji i co możemy robić, by próbować to uczucie okiełznać. Mam nadzieję, że ten odcinek pomoże Ci spojrzeć na zazdrość jako jeden z tych elementów życia, który może nam pomóc przeżyć je w pełniejszy sposób.
A jeśli chcesz pogłębić wiedzę na temat tego, jak radzić sobie ze złością, która może płynąć m.in. z zazdrości – zachęcam do skorzystania z kursu Złość w związku, która nie rani i rozpracowania wszystkich elementów, które oddziałują negatywnie na Twoją relację z drugą połówką.
Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.
0 komentarzy